Obiektywnie o gabinetach spa, zabiegach, masażach

Wpis

wtorek, 29 stycznia 2013

Masaż tajski - moja miłość

Ostatnimi czasy prawdziwie zafiksowałam się na punkcie tajskiego masażu. Być może za sprawą wizyty w mieście określanym mianem "stolicy tajskiego masażu" - Chiang Mai, gdzie spędziłam 6 cudownych dni, każdego z nich poddając się błogiemu rytuałowi co najmniej raz (w porywach do 3 haha)
Dlaczego tajski masaż? Jeśli każdy ma "masaż dla siebie" to mi z wszystkich najbardziej przypasował właśnie ten (choć nie próbowałam jeszcze ayurwedy). Niesamowicie odpręża i relaksuje, a techniki akupresury robią cuda z moim ciałem. Po zabiegu czuję się jak nowo narodzona, pełna energii i zapału. Wszystko pod warunkiem, że masaż był dobrze wykonany...
No właśnie, nie chcę udawać tutaj super-znawczyni - kilka dni w Chiang Mai to za mało, by mienić się ekspertem. Niemniej jednak nieudolne wykonanie takiego zabiegu może przynieść przykre konsekwencje - bodajże w październiku odwiedziłam jeden z salonów w Warszawie (nie chcę podawać nazwy, by nie robić antyreklamy), który wykonany był w sposób odbiegający od tego co znam. Masażystka uciskając moje ciało sprawiła mi sporo bólu, a na ciele przez kilka tygodni miałam (na szczęście niewielkie) siniaki. Coś mi się zdaje, że podesłano mi praktykantkę, by się na mnie uczyła - jak łatwo się domyślić, nie wróciłam więcej do tego salonu. 
Z czystym sercem polecam za to masaż tajski w Tuan Day Spa - mieszkam na Ursynowie, mam więc "rzut beretem" do tego salonu. Masaże wykonywane są tam przez Tajkę, która co prawda nie mówi po Polsku, ale na sztuce masażu zna się równie dobrze, co masażystki pracujące w Chiang Mai.
W listopadzie przy okazji wizyty w Trójmieście nie odmówiłam sobie wizyty w jednym z tamtejszych gabinetów (Mai Thai) i również byłam zachwycona. Szkoda, że Sopot odwiedzam tak rzadko. 
Oczekiwanie na przyszłą zimę (znowu lecę do Tajlandii!) osładzam sobie tymczasem wybierając się co jakiś czas do Tuana, a w przyszłym tygodniu muszę sprawdzić jakiś salon we Wrocławiu. 
(h)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
blog.spa
Czas publikacji:
wtorek, 29 stycznia 2013 10:26

Polecane wpisy